Welding machine MIG/MMA-250 (250A)
Article: MIG/MMA-250
| Mains voltage | 380 V |
| Wire diameter | 0.6-1.0/1.2 mm |
| Idle voltage | 58 V |
| Welding mode | MIG, MMA |
| Maximum input current | 13 A |
| Duty cycle(MIG) | 40 % |
| Output current range | 40~250 A |
| Warranty | 12 month |
| Mains voltage | 380 V |
| Wire diameter | 0.6-1.0/1.2 mm |
| Idle voltage | 58 V |
| Welding mode | MIG, MMA |
| Maximum input current | 13 A |
| Duty cycle(MIG) | 40 % |
| Output current range | 40~250 A |
| Warranty | 12 month |