Welding machine inverter MIG-200 (200A)
Article: MIG-200
| Mains voltage | 220 V |
| Wire diameter | 0.6-1.0 mm |
| Protection class | IP21S |
| Power | 8.67 kW |
| Duty cycle(TIG) | 40% at 20°C |
| No-load voltage | 86 V |
| Welding mode | MIG (with gas / gasless) |
| Output current range | 30-200 A |
| Warranty | 12 month |












